KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Slavnostní vyhlášení 16.ročníku soutěže vesnice roku

04/03/10

Zdroj: MZe

Tisková zpráva – V rámci 33. setkání starostů na Dni malých obcí slavnostně vyhlášen již 16. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Podmínky soutěže Vesnice roku 2010 byly podepsány jednotlivými zástupci vyhlašovatelů. Na schválení podmínek soutěže se kromě Spolku pro obnovu venkova, ministerstva pro místní rozvoj, Svazu měst a obcí také podílí ministerstvo zemědělství.

Ministerstvo zemědělství se zavázalo ke spolupráci při přípravě Soutěže Vesnice roku, konkrétně má na starosti ocenění Oranžová stuha, které se udílí v rámci soutěže za spolupráci obce a zemědělského subjektu. V souvislosti s aktualizací podmínek soutěže Vesnice roku 2010 byly rovněž upraveny podmínky a charakteristika ocenění Oranžová stuha, které jsou k dispozici v příloze.

Podmínky soutěže stvrdili předseda Spolku pro obnovu venkova ČR Eduard Kavala, ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška a předseda Svazu měst a obcí Oldřich Vlasák. Ministr zemědělství Jakub Šebesta, který se dnes účastní zahájení 27. mezinárodního potravinářského veletrhu Salima v Brně, proto podmínky soutěže podepsal již v předstihu.

33. setkání starostů na Dni malých obcí probíhá v Praze v Národním domě na Smíchově. Těchto pravidelných setkání starostů venkovských obcí s představiteli ústředních orgánů státní správy se pravidelně zúčastňuje asi 800 starostů a starostek venkovských obcí. Dny malých obcí organizuje časopis OBEC a finance ve spolupráci se Svazem měst a obcí, Sdružením místních samospráv a Spolkem pro obnovu venkova. 

Petr Vorlíček

Zařazeno v Rozvoj venkova