KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Portál farmáře – Nové funkcionality stájového registru

19/03/10

Zdroj: MZe

V rámci registru zvířat byla výrazně upravena funkcionalita pro vedení on-line stájového registru (SR). Mezi nejdůležitější změny patří možnost vedení SR pouze pro určité provozovny chovatele. Pro chovatele, kteří si chtějí pouze vyzkoušet stájový registr, byla doplněna možnost ukončení stájového registru a jeho uchování v režimu pro čtení pro případné doložení kontrolním orgánům při kontrolách označování a evidence zvířat (ČPI, SVS ČR). Další informace zjistíte v detailu aktuality.

Dále bylo v rámci úvodní stránky registru zvířat zveřejněno souhrnné schéma možnosti komunikace s pověřenou osobou a přehled provozoven pro které je aktivní online stájový registr.

Změny nemají dopad na již založené SR (tj. nemusí se rušit)  a jsou detailněji popsané v aktualizované uživatelské příručce.

V horizontu 14 dní budou nasazeny další úpravy SR jako je například automatická aktualizace plemen při narození, vazba na tzv. aktivní chybník pro opravy hlášení, import zvířat do SR které byly dohlášeny speciálními hlášeními 27 apod.

O těchto změnách budete při nasazení opět informováni na úvodní stránce portálu eAGRI.

Zařazeno v Aktuality, Zpravodaje IC