KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Kde jsou sliby a jaká je realita

12/01/10

Koncem minulého roku vybojovala Agrární komora ČR (AK ČR) navýšení rozpočtové kapitoly ministerstva zemědělství o 1,5 miliardy korun. Přispěla k tomu nesporně i velká demonstrace, jíž iniciovaly okresní a regionální agrární komory a členské organizace.  

Na Hradčanském náměstí, se 2. prosince 2009 sešlo více než pět tisíc zemědělců z celé České republiky, kteří svými vystoupeními, transparenty a osobními výpověďmi deklarovali potřebu odvrátit přímé ohrožení českého zemědělství, které z rozpočtových škrtů hrozí. „Udělali jsme tak první krok k sestavení přijatelného rozpočtu pro tento rok,“ řekl Jan Veleba, prezident Agrární komory ČR. Následně při hlasování o rozpočtu návrh navýšit zemědělskou kapitolu rozpočtu prošel většinou poslaneckých hlasů.

„Pro náš požadavek navýšení zemědělské kapitoly státního rozpočtu na rok 2010 hlasovaly pro návrh parlamentní strany ČSSD, KDU-ČSL, KSČM a nezařazená poslankyně Olga Zubová. Patří jim naše poděkování,“ konstatovalo bezprostředně po hlasování vedení AK ČR a každý poslanec, který pomohl, dostal osobní dopis prezidenta komory. V těchto dnech dostal Jan Veleba od předsedy rozpočtového výboru Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR Bohuslava Sobotky dopis, který v plném znění přetiskujeme a s ním i podrobné vyjádření o tom, jak kdo z poslanců hlasoval, aby si každý udělal sám obrázek o tom, kde jsou jen sliby a kdo je naopak plní.

(egi)

Dopis prezidentovi Agrární komory ČR zde

 

Výsledky hlasování zde

 

Pro náš požadavek navýšení zemědělské kapitoly státního rozpočtu na rok 2010 hlasovaly pro parlamentní strany ČSSD, KDU-ČSL, KSČM a nezařazená poslankyně Olga Zubová.

Patří jim naše poděkování.

vedení AK ČR