KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Cesta do Prahy se vyplatila

05/01/10

Naše akce na podporu rozpočtu 2. prosince v Praze byla jedna z nejlepších, které jsme kdy zorganizovali. Měla vynikající atmosféru, organizaci i odezvu. Pětitisícový dav byl jednolitý a věděl, co chce. Na tom se shodli všichni účastníci a vedení komory dostalo neobvykle mnoho pozitivních reakcí.
 

Naše síla byla v jednotě, demonstrovali soukromí zemědělci, technici větších firem, zaměstnanci, majitelé firem i zástupci navazujících odvětví a služeb.

Svoji práci jsme nedělali zbytečně. Desátého prosince nás při hlasování ve sněmovně podpořila většina 102 poslanců, když zvedli ruku pro navýšení zemědělské kapitoly státního rozpočtu o 1,5 miliardy korun. Je třeba jim za zemědělce poděkovat a je třeba uvést, že to byli poslanci KDU-ČSL, ČSSD, KSČM a dále pomohla nezařazená poslankyně Olga Zubová.

Je třeba si ale také povšimnout, jak se k nám postavili (spíše nepostavili) někteří poslanci Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny, kteří vystupují občas na naši podporu na stránkách tohoto týdeníku. Bohužel, jenom slovně. Nicméně je to za námi a máme další zářez na pažbě. Rok co rok bojujeme o rozpočet. Když to sečteme za posledních pět let, tak jsme přinesli českým zemědělcům takřka jedenáct miliard korun. Myslím si, že to není špatná vizitka.

Ing. Jan Veleba
prezident AK ČR