KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

SZIF vyplatil první žádosti o národní dorovnání Top-Up  – datová schránka (doplnění o informaci)

23/11/09

Zdroj: SZIF

 

Pozor! V případě, že máte aktivovanou datovou schránku, od 1.11.2009 veškeré informace hledejte v ní – nečekejte na papírovou obálku!

Dne 18. listopadu odeslal Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) na účty prvních patnácti žadatelů o tzv. národní dorovnání k Jednotné platbě na plochu přes 33 mil. Kč.

 

Celkem bylo na Top-Up přijato 24 693 žádostí a vyplaceno může být až 6,3 mld. Kč. V rámci národního dorovnání mohou zemědělci žádat např. o platbu na zemědělskou půdu, na len, na chmel, na přežvýkavce, na krávy (které nejsou určeny na mléko), na ovce, na kozy nebo na bramborový škrob.

 

Největší zájem byl letos o dotaci na zemědělskou půdu, na přežvýkavce a na krávy. Žadatelé, kteří ve formuláři zaškrtli políčko „zemědělská půda“ tak od SZIF dostanou celkem 4,2 mld. Kč. Na „přežvýkavce“ půjde 1,5 mld. Kč a na „krávy“ více jak 0,5 mld. Kč.

 

Sazby na jednotlivé platby v rámci Top-Up vyhlašuje Ministerstvo zemědělství ČR.

 

Sazby doplňkových plateb Top-Up:

 

VDJ – velká dobytčí jednotka

 

 

Top- Up je národním dorovnáním k Jednotné platbě na plochu SAPS.  Tuto základní dotaci na hektar zemědělské půdy letos SZIF vyplácí zálohově. K 19. listopadu bylo vyplaceno již 23 794 záloh (počet žádostí činí 24 694) v celkové částce téměř 8,8 mld. Kč. Doplatek bude vyplácen v řádném termínu výplat SAPS, tedy od 1. prosince 2009. Vyplaceno může být až 13,03 mld. Kč.

 

Zdroj: SZIF, 19.11.2009

 

Zařazeno v Aktuality, SZIF