KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Českým prasatům dveře otevřené (na Ukrajinu)

21/09/09

Několikerá jednání s ukrajinskou stranou, která absolvoval Milan Malena, ústřední ředitel Státní veterinární správy ČR, přináší ovoce.

Právě nyní Státní veterinární správa ČR obdržela z Ukrajiny schválený vývozní certifikát na možný vývoz českých jatečných prasat do země. (Vývoz vepřového masa byl již dříve dohodnut na úrovni Evropská komise – Ukrajina). Proto považujeme za vhodné informovat zájemce o možnost uplatnit své produkty i na ukrajinském trhu. Dále je ve stádiu schvalování několik dalších certifikátů na vývoz surovin a potravin živočišného původu a živých zvířat do tohoto státu. Půjde například o jatečný a výkrmný skot, embrya skotu, jednodenní kuřata a násadová vejce, mléko a mléčné výrobky, masné výrobky a krmiva.

Lze opět na tomto příkladě potvrdit, že Státní veterinární správa ČR nejen dělá všechno pro to, aby byla zdravá zvířata a zdravotně nezávadné produkty, ale i s efektem vyjednává pro chovatele a zpracovatele možnosti, jak se uplatnit se svou „živočišnou“ produkcí i na jiných trzích. Naši zemědělci i zpracovatelé to dobře vědí.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR, 11.9.2009

Zdroj: www.svscr.cz