KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Ministr Šebesta jednal se zástupci řetězců

10/07/09

Postavení českých výrobků na trhu s potravinami zejména v souvislosti s kritickou situací v sektoru mléka bylo hlavním tématem dnešního jednání ministra zemědělství Jakuba Šebesty se zástupci obchodních řetězců zastoupených Svazem obchodu a cestovního (SOCR ČR).

 

 

Ministr ocenil ochotu šéfů obchodních řetězců jednat a hledat cesty, které by mohly vést ke zlepšení současné situace.

„Obchodníci jsou ti, kteří nejlépe znají své zákazníky, pro které jsou mimo jiné produkty zemědělské výroby určeny. Proto je nezbytné, aby se na diskusi, která má nalézt nástroje na zmírnění krize, podíleli společně se zemědělci a výrobci potravin,“ upozornil ministr Šebesta.

Zástupci řetězců na dnešním jednání deklarovali připravenost hledat formy, jak rozšířit možnosti prodeje českých potravinářských výrobků, například cestou přímých dodávek regionálních specialit od zemědělců. Ministr naopak přislíbil zprostředkovat diskusi nad vznikem osvětové kampaně, která by měla propagovat zejména české mléčné potravinářské výrobky a na které by se měly podílet zástupci prvovýrobců, zpracovatelů, obchodníků i ministerstvo zemědělství.

„Dnešní jednání je důkazem toho, že konstruktivní diskuze je jedinou cestou, jak najít východiska a zmírnit dopady ekonomické krize na české zemědělství,“ řekl ministr Šebesta.

Zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR