KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Kabinet schválil inventarizaci lesů

23/07/09

V letech 2011 až 2015 u nás proběhne druhá inventarizace lesů. Agrowebu to sdělil mluvčí MZe Petr Vorlíček s tím, že projekt na inventarizaci dnes schválila vláda.

 

Získané údaje o stavu a vývoji lesů mají do budoucna sloužit jako podklad pro přijímaní lesnicko-politických rozhodnutí. Náklady na inventarizaci podle ministerstva zemědělství dosáhnou 199 milionů korun. Akci bude mít na starosti Ústav pro hospodářskou úpravu lesů, který provedl již první inventarizaci lesů v letech 2001 až 2004. "Desetiletý interval byl zvolen vzhledem ke změnám v lesích a zároveň kvůli porovnatelnosti s ostatními zeměmi EU, které provádějí inventarizaci ve stejném intervalu," uvedl ministr zemědělství Jakub Šebesta. Zjišťování se uskuteční na určených lesních plochách o velikosti dva krát dva kilometry po celé republice.
Na financování procesu se má prostřednictvím svého rozpočtu podílet pověřený ústav a ministerstvo zemědělství. Inventarizace tak prý neznamená zvýšené požadavky na státní rozpočet.
Inventarizaci lesů organizují také jiné evropské státy. Získané výsledky pak slouží i jako podklad pro srovnávání s ostatními zeměmi.

 

Zařazeno v Lesnictví a myslivost