KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Pojištění kryje riziko chřipky

28/04/09

Zdroj: www.agroseznam.cz

 

Riziko prasečí chřipky pojišťují tuzemské pojišťovny bez výluk v rámci zemědělského pojištění nákazy zvířat, životního pojištění osob či cestovního pojištění. Každý klient ale musí předcházet pojistnému nebezpečí.

 

Riziko prasečí chřipky lze krýt jak ze zemědělského pojištění, pokud by onemocněla chovaná prasata, tak z životního pojištění osob či cestovního pojištění, řekl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek. Prasečí chřipka není podle něj ve výlukách žádného pojištění a kryje ji také pojištění nákazy zvířat, stejně jako třeba nemoc šílených krav. "Žádnou výluku na prasečí chřipku nemáme," doplnil mluvčí ČSOB Pojišťovny Tomáš Hejda.
Pokud by musel klient vyhledat pomoc lékaře v zahraničí, vztahovalo by se na něj pojištění léčebných výloh podle Bálka za předpokladu, že by se nepohyboval v oblastech, které například právě kvůli výskytu prasečí chřipky místní úřady uzavřou, nebo v místech, do kterých nedoporučí jezdit v souvislosti s výskytem této nemoci ministerstvo zahraničních věcí.
Podle pojistných podmínek je klient povinen učinit vše k odvrácení škodné události a ke snížení rozsahu jejích následků. Toto by měl mít každý klient ještě před případným vycestováním do infikované oblasti na paměti, připomněla mluvčí Generali Kateřina Bílá.
Nový smrtící virus prasečí chřipky s označením A/H1N1 se objevil v Mexiku. Podle analýzy je kombinací viru chřipky lidské, prasečí a ptačí. 

Zařazeno v Aktuality