KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Miliarda na dorovnání přímých plateb půjde z Pozemkového fondu ČR

05/02/09

Zdroj: MZe

 
Poslanci dnes v prvním čtení odsouhlasili návrh novely zákona, který umožní převést miliardu korun na dorovnání přímých plateb zemědělcům. Peníze by měl stát vzít z příjmů Pozemkového fondu ČR.
 
Jedná se o poslanecký návrh novely, která získala v listopadu loňského roku v zemědělském výboru sněmovny podporu napříč politickým spektrem. Již před tím se na uvolnění prostředků z PF ČR na dorovnání přímých plateb dohodli premiér Mirek Topolánek, ministr zemědělství Petr Gandalovič a náměstek ministra financí Eduard Janota se zástupci profesních zemědělských sdružení.
 
„Jsem rád, že se pro novelu podařilo zajistit podporu. Definitivně ji musíme potvrdit příští týden. Dnešní rozhodnutí navazuje na celou řadu kroků, které by měly zmírnit dopady škrtů v návrhu státního rozpočtu na letošní rok, “ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič.
 
Celkem by přímé platby v roce 2009 měly podle ministra Gandaloviče dosáhnout úrovně 90 procent ve vztahu k původním členským státům EU. 
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe

Zařazeno v Aktuality