KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Reakce ministra zemědělství k vyjádřením prezidenta Agrární komory

12/01/09

Zdroj: MZe

Reakce ministra zemědělství k vyjádřením prezidenta Agrární komory  
 
 
Ministr zemědělství Petr Gandalovič je dnešními výroky prezidenta Agrární komory Jana Veleby překvapen a odmítá navrhované konfrontační řešení. Dnes dopoledne totiž proběhlo jednání vedení ministerstva zemědělství s Agrární komorou, které bylo vedeno v konstruktivním duchu a věnovalo se hlavně problémům v sektoru mléka.
 
„Situaci na trhu s mlékem považuji za velmi vážnou, a proto se ji od poloviny prosince snažím řešit. Proto se také dnešní jednání s AK z velké části problematikou mléka zabývalo. Tím více jsem překvapen výroky prezidenta Veleby o chystané demonstraci“, sdělil ministr zemědělství a dodal „ nechápu motivaci tohoto překvapivého kroku“.
 
Ministr zemědělství prezidenta Velebu také informoval o tom, že situace na trhu s mlékem bude pojednána radou ministrů na jednání 19. ledna v Bruselu. Na dnešním jednání se vedení ministerstva společně se zástupci Agrární komory zabývali nejen problémy s mlékem, ale rovněž se věnovali dalším možnostem pomoci českým zemědělcům. Prostřednictvím Podpůrného a garančního lesnického a rolnického fondu připravuje ministerstvo zemědělství finanční pomoc pro zemědělce ve výši 300 miliónů korun na podporu národních garančních programů.  
 
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe