KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

SVS ČR patří mezi 100 nej

03/12/08

Zdroj: SVS ČR

Podle Milana Maleny, ústředního ředitele Státní veterinární správy ČR, je velkým úspěchem, že jsme se jako „státní“ instituce v umístili ve stovce nejlepších podniků a firem, a to v oborové kategorii „Zemědělství a potravinářství“.

 

Letos proběhl již XIII. ročník soutěže, kterou pořádá COMENIUS – Panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědeckotechnickou spolupráci. V rámci mezinárodní konference „Klíčové faktory úspěchu“ převzali certifikát ocenění Top 100 v pátek 28. 11. na Pražském hradě úspěšní jednotlivci a zástupci oceněných organizací.

Toto významné ocenění Státní veterinární správy ČR bylo podmíněno několika fakty. Jednak setrvalou účinností a důvěryhodností našeho státního veterinárního dozoru, které si uvědomují nejen naši chovatelé, zpracovatelé a spotřebitelé, ale i kontrolní orgány EU, které toto již mnohokrát konstatovaly. Jednak pak i tím, že  je SVS ČR od 28. 11. 2007 držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001 pro výkon státní správy v oblasti veterinární péče na území České republiky. Tento certifikát znamená, že Státní veterinární správa ČR patří mezi organizace s účinným a kvalitním – certifikovaným – způsobem řízení. V uplynulém týdnu též na Státní veterinární správě proběhl audit činností, ze kterého opět vyplynulo to, co je konstatováno výše.

Patřit mezi nejlepší, to znamená obstát v mnoha z hodnotících kritérií, a je potěšitelné, že při hodnocení oné stovky nejlepších byla v oborové kategorii „Zemědělství a potravinářství“ mezi sedmi soukromými subjekty jako jediná státní instituce právě Státní veterinární správa ČR.

Ocenění převzal za Státní veterinární správu ČR její ústřední ředitel Milan Malena dne 28. 11. 2008 na Pražském hradě.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Zdroj: www.svscr.cz

Zařazeno v Veterinární správa