KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

KLASA boří mýty o potravinách novým TV seriálem

01/07/08

Národní značka kvalitních potravin KLASA připravila pro spotřebitele unikátní projekt. Pomocí krátkých televizních spotů chce upozornit na nejčastější mýty a omyly, které se týkají potravin. Seriálem provází dvojice kontrolorů, která uvádí mýty na pravou míru.

Národní značka kvality KLASA tak plní jedno ze svých hlavních poslání a pomáhá spotřebitelům orientovat se v široké nabídce potravin.

Jako naučný seriál lze označit sérii spotů, které od 18. června 2008 začala vysílat Česká televize a jehož ústředním mottem je slogan: „Víte, co jíte?“. Za jeho zrodem stojí národní značka KLASA, jejímž logem jsou označeny potraviny s prověřenou kvalitou. V prvních  třech dílech se diváci dozví, že špenát zdaleka neobsahuje tolik železa, kolik se domnívali, že light výrobky jim rozhodně nezaručí štíhlou postavu, a že některé uzeniny neobsahují maso.

Novým TV seriálem provází sympatičtí kontroloři v podání Lenky Vychodilové a Marka Daniela, překvapenou spotřebitelku hraje Perla Kotmelová. Dvojice kontrolorů se stává průvodcem spotřebitele, a chce mu pomoci se snáze orientovat v tom, jak poznat kvalitní potravinářský výrobek od nekvalitního. K filosofii značky KLASA patří dvojí kontrola kvality takto označených potravin, prověřovaná orgány Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.

Zařazeno v Aktuality