KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Spotřebitelé ocenili výrobky z Olmy

29/04/08

Zdroj: www.agris.cz
 

Nejlepším dezertem je Flirt a z mléčných nápojů chutná nejvíce BIO VIA NATUR. Alespoň to si myslí spotřebitelé, kteří hodnotili potraviny v programu „Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2008“. Obě oceněné výrobkové řady má ve svém portfoliu olomoucká společnost Olma.

Program „Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2008“ je ojedinělým projektem na poli soutěží mezi výrobky. O výsledcích totiž rozhodují sami spotřebitelé a to formou odpovědí ve výzkumu, jež provádí renomovaná agentura Factum Invenio. V letošním ročníku uspěly výrobky společnosti Olma hned ve dvou kategoriích, a to ve skupině jogurtů a dezertů a v kategorii mléčných nápojů. V první jmenované zabodovala výrobková řada Flirt, mezi nápoji pak výrobky BIO VIA NATUR.

Jak říká obchodní ředitel společnosti Olma Jan Vařeka, ocenění od spotřebitelů má pro firmu vysokou hodnotu: „Zákazníci se v reprezentativním výzkumu shodli na tom, že naše výrobky jim v uvedených kategoriích chutnají nejvíce. To je obrovská pocta a ocenění naší práce.“

OLMA, a.s. je druhým nejvýznamnějším výrobcem mléčných výrobků v ČR. Byla založena v roce 1970 a v roce 1994 se stala akciovou společností. Majoritním vlastníkem společnosti je Milkagro, a.s. Olomouc (sdružení prvovýrobců a dodavatelů mléka). Dalším významným akcionářem je firma Eligo a.s., která vlastní 40% podíl. Mlékárna OLMA, a.s. je ryze českou společností, splňující ty nejnáročnější kritéria výrobní i ekologické kvality, jejíž sortiment je na světové úrovni a garantuje svým zákazníkům výrobky a služby, které jsou plně srovnatelné s mezinárodní konkurencí. Převážnou část produkce tvoří čerstvé a trvanlivé mléko, jogurty, jogurtové nápoje, dezerty, másla a ostatní zakysané výrobky. Ročně OLMA, a.s. zpracovává více jak 260 mil. litrů mléka a zaměstnává 556 lidí.

Zařazeno v Aktuality