KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory MZe ČR

Jihočeské dobroty v regálech prodejců

29/04/08

Zdroj: AK ČR

Smlouvu o spolupráci při podpoře kvalitních regionálních potravin uzavřeli v pondělí 21. dubna šéfové Regionální agrární komory Jihočeského kraje (RAK JK) a firmy Jednota spotřební družstvo České Budějovice (Jednota). Za RAK JK ji podepsal její předseda Pavel Dlouhý a jménem Jednoty ředitel Jaroslav Froulík. Předmětem spolupráce je společná podpora výrobců kvalitních potravin v Jihočeském kraji.

Smlouva přináší zajímavý bonus pro účastníky letošního ročníku soutěže o nejlepší jihočeský potravinářský výrobek Chutná hezky. Jihočesky 2008. Nejúspěšnějším výrobkům totiž garantuje umístění a nadstandardní propagaci v síti prodejen Trefa na území jižních Čech a v supermarketu Terno, České Budějovice.

 

Zájem projevila Jednota

Komora oslovila s nabídkou spolupráce všechny tržní řetězce působící v jihočeském regionu. Pouze Jednota projevila zájem participovat na projektu Chutná hezky. Jihočesky. Její orientace na spotřebitele vyhledávající místní kvalitní produkty vhodně doplňuje hlavní smysl soutěže. Cílem je posílení uplatnění místních zemědělců a potravinářů s pozitivním dopadem na ekonomiku, ekologii a zdraví spotřebitelů.

„Partnerství s agrární komorou v rámci projektu Chutná hezky. Jihočesky. vnímáme jako aktivitu ve prospěch našich zákazníků. Chceme jim nabízet co nejčerstvější, biologicky hodnotné potraviny známého původu od regionálních výrobců,“ vysvětluje za Jednotu Jaroslav Froulík. Pavel Dlouhý jménem agrární komory doplnil, že oceněné výrobky představují alternativu anonymním globálním produktům. Konzumaci tamních specialit lze podle jeho názoru vnímat jako investici přinášející spotřebitelům zdraví a jedinečné smyslové požitky.

 

Termín pro podání přihlášek

Zájemci o účast v soutěži z řad jihočeských výrobců potravin a nápojů mohou podávat  přihlášky do 20. května. Přihlášku a pravidla a další podrobnosti o projektu jsou ke shlédnutí na www.chutnahezkyjihocesky.cz . Projekt podporuje Jihočeský kraj a zaštiťuje hejtman Jan Zahradník.

Výsledky komisního hodnocení a veřejná ochutnávka přihlášených produktů  se uskuteční 7. června při Slavnostech piva na českobudějovickém výstavišti. 

Ing. Hana Hricová
ředitelka regionální  agrární komory České Budějovice