KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Pozvánka – kulatý stůl „Vysočina regionální produkt“

31/01/08

Zdroj: Agentura ZERA

Dobrý den,

Agentura ZERA si Vás dovoluje pozvat na kulatý stůl týkající se značky „VYSOČINA regionální produkt ®“, který se bude konat 31.1.2008 od 13:00 do 17:00 hodin v Náměšti nad Oslavou v sídle společnosti ZERA (areál firmy HABITAT).

Originální regionální značku „VYSOČINA – regionální produkt®“  bylo uděleno prvním sedmi firmám a jejich výrobkům, ukázku certifikovaných výrobků jste mohli vidět v sobotních (26.1.) televizních novinách na ČT1 – Události v regionech, kde byly představeni jedni z prvních certifikovaných žadatelů o značku „Vysočina – regionální produkt ®“.

Cílem značky je zviditelnit region Vysočina a podpořit místní producenty (zemědělce, živnostníky, malé a střední firmy), které v tomto přírodně hodnotném, zdravém území hospodaří šetrně, tradičně a v souladu se zájmy ochrany přírody.

Dalším cílem značky je přispět k udržitelnému cestovnímu ruchu – zkvalitněním rekreačního zážitku turistů tím, že značka garantuje původ výrobku v regionu, šetrnost k životnímu prostředí, kvalitu a přímou návaznost na dané území. Nákup místních výrobků a využívání místních surovin také snižuje zátěž životního prostředí vzhledem ke kratším přepravním vzdálenostem.

V rámci kulatého stolu se dozvíte: více o značce „VYSOČINA regionální produkt®“, jak ji získat, kdo uděluje značku, které výrobky již značku mají, poplatky za udělení a užívání značky, jak bude značka propagována a také se dozvíte, jak značka funguje v ostatních regionech. Časový prostor je připraven i pro diskuzi a budou zde i ukázky certifikovaných produktů.

Více informací naleznete ZDE.

Přihlašovací formulář naleznete ZDE

Z důvodu omezené kapacity je nutné se předem přihlásit. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši účast.

 

Bc. Hana Svobodová

ZERA – Zemědělská a ekologická regionální agentura, o.s.

V. Nezvala 977

675 71 Náměšť nad Oslavou

 

Mob.: 724 572 434

Tel.:    568 620 070

Fax.:   568 620 547

Web:  www.zeraagency.eu  

Zařazeno v Pozvánky