KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Ceny vepřového masa

22/01/08

Zdroj: ÚZPI

Změny cen vepřového masa v celosvětovém měřítku.

Obchodní společnosti a výrobci produkující vepřové maso by chtěli za vepřové maso dostávat vyšší cenu. Tuto skutečnost pociťují výrobní závody působící po celém světě. To bylo také základním tématem konference o vepřovém mase, která proběhla v Nanjingu v Číně.

Se změnami bylo započato u nizozemských obchodních společností, které se zabývají výrobou vepřového masa. Změny se dále týkaly organizací, které působí v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, Francii, Německu, Irsku, Jižní Africe, Švédsku a Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.

V současnosti dochází ke spolupráci mezi jednotlivými výrobci a spotřebiteli tak, aby nedocházelo k nárůstu cen vepřového masa. Tímto způsobem mohou být udržovány také maloobchodní ceny a není nutné, aby probíhal velice výrazný nárůst. Tak se z velké části dá vytvořit prostředí, kde by mohli být spokojení jak výrobci i maloobchodníci, tak i koneční spotřebitelé, kteří mohou kupovat vepřové maso za příznivé ceny.

Zástupci výrobních společností projednávali situaci v jednotlivých zemích, kde se zlepšuje jejich situace.

Spoluprácí výrobců nedochází k výraznému celosvětovému výkyvu u cen vepřového masa, tak jak se to například přihodilo v minulém roce v Číně.

MEAT international, 17, 2007, č. 9, s. 5

Zařazeno v Aktuality