KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

V soutěži letos bodovali zemědělci i potravináři

12/12/07

Z ankety českých TOP 100 nejlepších vyšlo letos vítězně několik potravinářských a zemědělských firem. Diplomy vítězům každoročně na pražském Hradě během slavnostního večera ve Španělském sále předává organizátor soutěže TOP 100 nejlepších, společnost Comenius

.

Ministr zemědělství Petr Gandalovič předal diplomy za vynikající výsledky v zemědělství Božíku Severínovi, jednateli společnosti Agria Drásov; Josefu Salačovi, předsedovi představenstva Agrochemického podniku Mstětice; Josefu Hlavinkovi, soukromě hospodařícímu zemědělci a Václavu Bulínovi, předsedovi představenstva ze Zemědělského družstva vlastníků Štichovice. Spolu se zemědělci převzali diplomy i potravináři.

Mezi nimi byli ředitel společnosti Interlacto Oldřich Gojiš; generální ředitel společnosti Hamé Leoš Novotný a ředitel pověřený řízením největší pekárenské společnosti v České republice United Bakeries Jiří Jelínek.

Mezi ženami podnikatelkami, které byly oceněny titulem Lady Pro byla Jitka Sedláčková, vedoucí výroby vína ze ZVOS Hustopeče. Na úseku vína tam pracuje od roku 1975 a za tu dobu vyrobila dvacet milionů hektolitrů vína.

Mezi stovku nejlepších podnikatelských subjektů v ČR se dostaly i potravinářské firmy. Na 21. místě je Plzeňský prazdroj, na 29. příčce se umístila Bohemia Sekt, na 35. místě skončil holding Agrotrade, 38. míst zaujal holding Agrofert, na 51. společnost Kofola, na 54. ZŘUD Masokombinát Písek, na 74. místě je společnost Madeta a na 82. společnost Alima značková potravina.

Cílem soutěže je zviditelnit v Česku registrované firmy z co nejširšího spektra ekonomických aktivit. Navržený podnik musí platit v České republice daně, mít nejméně dvacet zaměstnanců a vykázat roční tržby větší než třicet milionů korun. Systém vyhodnocení využívá znalosti širokého okruhu vybraných odborníků.