KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Masné výrobky obohatí český trh

14/08/07

Zdroj: AK ČR

Společnost Masna Příbram je zdravě se rozvíjejícím podnikem, jehož snahou je začlenit se do společných trhů Evropské unie a být konkurenceschopným partnerem v daném předmětu podnikání. Je dlouholetým aktivním členem Agrární komory ČR a se zemědělci má dobré obchodní vztahy.

V uplynulém roce zpracovala týdně více než 2900 prasat a 190 kusů skotu, což představuje za rok více než 19 900 tun vepřového masa v živé hmotnosti a 5400 tun skotu v živé hmotnosti. „Na nákup jatečných zvířat se za rok 2006 vynaložilo zhruba 770 milionů korun,“ uvedl generální ředitel Masny Příbram, spol. s. r. o., Ing. Tomáš Hrouda.

V pětici největších masokombinátů

V České republice patří Masna Příbram mezi pětici největších masokombinátů. Měsíční kapacita porážek je zhruba 2100 tun a měsíční produkce je na úrovni 1800 tun masa a masných výrobků všech kategorií. To znamená, že vyrábí více než sto druhů masných výrobků a 60 druhů výsekových mas a drobů. „Náš výrobní program kopíruje požadavky trhu, zaměřujeme se na klientelu, pro kterou je spolehlivost a standardní kvalita výrobku dodavatele prioritou. Zkrátka neřídíme se cílem „objemy za každou cenu“.

Masna Příbram dodává především do sítě menších obchodů a do českých obchodních řetězců ze spotřebních družstev, jako je Jednota a COOP. Má celkem třináct vlastních prodejen. Dvě jsou v Příbrami, dále jsou v Hořovicích, Praze na Chodově, Plzni, Písku, Blatné, Strakonicích, Milevsku, Českých Budějovicích, Chebu, Žatci a Mostě. Dosahují průměrné měsíční tržby kolem 15 milionů korun. „Díky našim podnikovým prodejnám máme těsnější vazby na konečného spotřebitele a můžeme tak mnohem lépe a rychleji reagovat na požadavky trhu,“ říká Tomáš Hrouda.

Dva nové projekty

Generální ředitel Tomáš Hrouda představil dva nové projekty. V tomto roce jsme již spustili výrobu plnomasových výrobků pro masožravá zvířata a sušárnu pamlsků pro psy. Uvádíme je na trh pod značkou Hafi a Katy. Již první měsíce prodeje ukazují, že toto rozhodnutí bylo správné, neboť o tyto výrobky je na trhu veliký zájem,“ řekl Hrouda.

„Současně jsme koncem července spustili zatím náš největší výrobní projekt. Jde o výrobu tepelně neopracovaných masných výrobků s kulturní plísní na povrchu. Navštívili jsme za tímto účelem několik renomovaných zahraničních výrobců, kteří mají v této komoditě již dnes mezinárodní zkušenosti, abychom se blíže seznámili s případnými úskalími, kterých v této velice náročné výrobě není opravdu málo. Vzhledem k nejmodernější technologii, kterou jsme zakoupili a zkušenostem, které získali naši pracovníci v zahraničí, věříme, že právě ve dnech konání významné zemědělské výstavy Země živitelka obohatí trh České republiky tyto špičkové výrobky z Masny Příbram,“ tvrdí Hrouda. „Naším cílem je zajistit pracovní příležitosti pro obyvatele Příbrami a do budoucna udržet renomé prosperujícího podniku a kvalitního a spolehlivého obchodního partnera pro všechny naše dodavatele i odběratele,“ uvedl na závěr.

Pošli tuto stránku