KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

14. Biojarmark a Dožínkové slavnosti opět v Toulcově dvoře

24/07/07

V pátek 14.9. a v sobotu15.9. proběhnou v hostivařském Středisku ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr společně dvě velké akce – Biojarmark ekofarem a Dožínkové slavnosti. Letos s důrazem na specialitu každé ekofarmy
 

Pořadatelé akce, která je součástí Měsíce biopotravin, Liga ekologických alternativ a Základní článek Hnutí Brontosaurus Botič tak navazují na úspěšnou dvouletou spolupráci.
 
Letos již 14. Biojarmark bude zahájen v pátek 14. září 2007 ve 14 hodin a bude otevřen do 19 hodin. I letos se ho mají zúčastnit  tři desítky ekozemědělců a obchodníků s biopotravinami z ČR. Při této propagačně-prodejní akci chtějí tentokrát organizátoři zviditelňovat i specifické produkty jednotlivých farmářů, hity roku v jejich nabídce, unikátní či zcela nové potraviny na našem biotrhu.
 
Při nákupu, ale i ochutnávkách se hosté mohou od prodejců dozvědět více o jejich způsobu hospodaření, výrobě a zpracování nabízených produktů. Zpestřením pátečního odpoledne bude i veřejné testování biosýrů, kdy budou návštěvníci moci "na slepo" hodnotit ty, které jim nejvíce chutnají.
 
Chybět opět nebudou přední zelináři, ovocnáři, producenti výrobků z kravského i kozího mléka, ale ani ti, kdo nabídnou šťávy, mošty, biopečivo, cukrovinky, studené i teplé vegetariánské či naopak masné speciality – ze skopového, vepřového i hovězího masa. Paletu nabídky i letos doplní přírodě přátelská kosmetika, koláče či biopálenka.
 
Setkání ekozemědělců s jejich příznivci obohatí v sobotu 15. září od 10 do 18 hodin Dožínkové slavnosti, které vyvrcholí ve 14.30, kdy do dvora vjede vyšňořený žebřiňák s koňmi a chasou doprovázený průvodem s folklórní muzikou, při níž si lze i zatancovat. Děti i dospělí si budou moci vybrat z celodenní nabídky tvůrčích dílniček a her inspirovaných tématem dožínek. Děti si například vyzkouší přípravu chlebových placek: od vymlácení obilí až po pečení v peci.
 
Návštěvníci si budou moci rovněž prohlédnout zvířata farmy i historické prostory dvora – renesanční špýchar a gotický sklep a seznámit se s ukázkovou farmou hospodářských zvířat.
Na vylosované účastníky dílčích aktivit čekají ceny v podobě biopotravin.
 
Vstupné v pátek: dobrovolné
Vstupné v sobotu: dospělí 60 Kč, děti od 4 let, studenti, důchodci 30 Kč, rodinné vstupné: 1 dospělý a 2 děti 100 Kč, 2 dospělí a 2 děti 160 Kč
 
O aktualitách týkajících se biodožínek se dozvíte na internetových stránkách www.toulcuvdvur.cz/biojarmark
 
 
Zdroj: TZ Toulcův dvůr

Zařazeno v Pozvánky