KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Značka KLASA opět slaví úspěch v soutěži Mlékárenské výrobky roku 2007

05/06/07

Zdroj: SZIF

Už padesát let se poslední úterý v květnu slaví Světový den mléka. I letos byly při jeho příležitosti v pražském Park hotelu vyhlášeny výsledky prestižní soutěže Mlékárenské výrobky roku 2007 a na předních místech se opět umístilo několik výrobků se značkou KLASA.

Odborné komise hodnotily mléčné výrobky v šesti kategoriích, soutěže se zúčastnilo 15 firem s 53 výrobky. Do soutěže jsou již tradičně zařazovány výrobky, které byly uvedeny na trh v uplynulém roce (od 1. dubna 2006 do 30. března 2007). V kategorii Jogurty a zakysané výrobky se na prvních dvou příčkách umístily BIO kysaný nápoj a BIO kysaný nápoj jahodový z produkce Mlékárny Valašské Meziříčí, které zároveň nesou značku KLASA. V kategorii Másla se na třetím místě prosadil další výrobek s označením KLASA, Pomazánkové máslo s cibulkou, které vyrábí Choceňské mlékárny.

Právo používat logo KLASA na svých výrobcích a ve své marketingové komunikaci má v současnosti již 203 výrobců pro svých 1423 výrobků. Značka KLASA je udílena v 10 kategoriích, jednou z nich je i kategorie mléko a mléčné výrobky, ve které získalo ocenění KLASA již 272 produktů od celkem 34 výrobců. Nejvíce mléčných výrobků oceněných značkou KLASA má Choceňská mlékárna (29), Mlékárna Kunín (28) a Bohemilk (20). Z krajů v produkci KLASA mléčných výrobků bezkonkurenčně vítězí Zlínský kraj (72 výrobků, 5 producentů), dále Pardubický kraj (44 výrobků, 5 producentů) a Moravskoslezský kraj (32 výrobků, 2 producenti).