KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Visegrádská čtyřka chce společně prosazovat zjednodušování administrativy

05/06/07

Zdroj: MZe

Země Visegrádské čtyřky chtějí společně prosazovat zjednodušení pravidel při uplatňování společné zemědělské politiky Evropské unie. Shodli se na tom dnes ministři zemědělství České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska při setkání ve slovenském Palárikovu.

Český ministr zemědělství Petr Gandalovič apeloval při jednání se svými protějšky z Visegrádské skupiny na jednotu při snižování administrativní náročnosti společné zemědělské politiky, což se týká všech druhů podpor, zejména přímých plateb, společných organizací trhů a bioenergetiky.

Slovenský ministr zemědělství Miroslav Juřena, polský ministr Andrej Lepper a maďarský ministr József Gráf podpořili návrh českého ministra Petra Gandaloviče na vznik pracovní skupiny, která bude jednat o technických záležitostech po uzavření cukrovarů společnosti Eastern Sugar.

Tématem dnešního jednání byla také bezpečnost a kvalita potravin, při kterém se ministři zemědělství dotkli rovněž otázek, jako jsou národní značka kvality, chráněné označení původu či chráněné zeměpisné značení. Ministr Gandalovič požádal své kolegy o neformální podporu při udělení značky české pivo, o niž žádáme Evropskou komisi.