KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Nový traktor Landini

12/06/07

Zdroj: ÚZPI

Model Powermax doplňuje dosud nejvýkonnější model Powermaster a řadí se do výkonové mezery mezi tímto modelem a menším modelem Landpower.

Výrobce Landini připojil ke své řadě výkonných traktorů nový model, a to Powermax, který debutoval na letošní výstavě Cereals v Royston, Cambridgeshire. Doplňuje vloni uvedený tehdy dosud nejvýkonnější model Powermaster a řadí se do výkonové mezery mezi tímto modelem a menším modelem Landpower. Bude uveden do prodeje na podzim tohoto roku. V první fázi budou k dispozici dvě provedení s šestiválcovými motory Iveco o objemu 6,7 litru. Výkony těchto traktorů jsou 104 a 116 kW. Při zapnutí vývodového hřídele nebo zapřažení přívěsu na silnici dochází automaticky ke zvýšení výkonu o dalších 7,4 kW (na 112, resp. 123 kW). To je umožněno elektronickým vstřikováním paliva.

Traktory Powermax vycházejí z typu většího Powermasteru a modelů McCormick XTX 145 a 165, které byly začátkem roku předvedeny na výstavě EIMA v Itálii. Používají menší typ převodovky Ta je osmistupňová se čtyřmi rozsahy. Čerpadlo hydraulické soustavy s variabilním průtokem má výkon 110 l . min-1 a tříbodový závěs uzvedne břemeno o hmotnosti 8000 kg. Kabina je stejného typu jako na modelu Powermaster. Traktor je dobře vybaven. Model Powermax firmy Landini se efektivním způsobem dostal na trh v tomto výkonovém rozsahu, ve kterém již sice traktory Landini dominovaly, ale ne na takové technické úrovni a designu.

Zařazeno v Aktuality