KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Novým ředitelem PGRLF je Martin Karban

22/05/07

Zdroj: MZe

Představenstvo Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) na dnešním zasedání přijalo rezignaci Ing. Petra Buchala na funkci ředitele a předsedy představenstva. S účinností od 15. května jmenovalo novým ředitelem fondu Ing. Martina Karbana. Zároveň představenstvo PGRLF kooptovalo Martina Karbana za svého člena.

„Ve fondu bych chtěl využít své zkušenosti z ekonomické praxe. Mým nejdůležitějším úkolem je co nejdříve opět otevřít podpůrné programy, na což zemědělská veřejnost netrpělivě čeká,“ uvedl Martin Karban. Jak doplnil, neméně důležité bude uzavřít dohodu o narovnání s akciovou společností Setuza, vůči níž má PGRLF více než čtyřmiliardovou pohledávku.

Ing. Martin Karban (39) doposud působil na vedoucích finančních pozicích u mezinárodních společností. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně, fakultu provozně-ekonomickou. Vzdělání si doplnil studiem agrárního managementu na univerzitě Weihenstephan v německém Triesdorfu.