KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Jan Veleba referuje Václavu Klausovi

29/05/07

Zdroj: AK ČR

V pondělí 28.5 bude ve 14 hodin na Pražském Hradě referovat hlavě státu  Jan Veleba, prezident Agrární komory ČR, o připravovaných akcích proti některým řetězcům, které vytěsňují  z českého trhu české potraviny.

Prezident Václav Klaus bude podrobně  informován o protestech zemědělců, které agrární komora zahájí po 15. červnu. „Svá tvrzení doložíme fakty,aby pan prezident viděl, že pro protesty máme důvod,“ řekl Veleba.

Dalším bodem jednání budou dvě významné akce,“ řekl Jan Veleba. „Prezidenta Václava Klause oficielně pozveme na svátek zemědělců, Národní dožínky, které se konají každoročně během  zemědělské výstavy  v Českých Budějovicích na Zemi živitelce,koncem měsíce srpna,“ dodal Veleba. Agrární komora  jako první z nových zemí EU se také přihlásila k organizaci  kongresu Severní Amerika –EU, který se koná od 15.října do 17.října v Praze v TOP hotelu a zúčastní se jej  na 200 expertů z Ameriky, Kanady a dalších zhruba stejně tolik odborníků z EU. Přítomni budou samozřejmě i čeští odborníci a podnikatelé z agrárního sektoru a počítá se i s účastí politiků.“Rádi bychom pana prezidenta pozvali na slavnostní zahájení kongresu a věříme, že pozvání na tak významnou událost přijme. Na kongresu se totiž  bude  hovořit o dalším celosvětovém vývoji nejen v zemědělství, ale i o rozvoji venkova, tam vidíme přímou závislost,“ uzavřel Veleba.