KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Blokáda konkrétních viníků

29/05/07

Zdroj: AK ČR

Na více než hodinovém jednání se 21.5.2007 setkali zástupci zemědělců a řezníků v centrále Agrární komory ČR v Praze. Ustavili přípravný výbor  krizového štábu pro  chystané akce nepokojů. „V druhé polovině června  zahájíme blokády konkrétních viníků“ řekl Jan Veleba prezident AKČR  po jednání.

Nyní se za účastni  všech regionálních agrárních komor vyhodnotí  zásobenost jedenácti řetězců, které operují na českém trhu a budou se sledovat podíly českých mléčných a masných výrobků v nabízeném spotřebitelském koši jednotlivých supermarketů. „Budeme také sledovat značení masa, které často neodpovídá českému zákonu o potravinách,“ řekl předseda Českého svazu zpracovatelů masa Jaromír Kloud. V krizovém štábu zastupuje  členské masokombináty svazu. Jak uvedl, dvakrát se sice zemědělci a potravináři setkali díky ministru zemědělství Petru Gandalovičovi na ministerstvu zemědělství se zástupci všech řetězců,ale v podstatě se nic nezměnilo.

„Vyzveme i politiky ,aby se víc věnovali agrární problematice a vyšleme poselství spotřebitelům,“ uvedl Veleba, který zatím nechtěl víc akce konkretizovat.Zavčas o nich dáme vědět, nyní vše pečlivě v krátké době  14 dní vyhodnotíme,“ uzavřel Veleba.