KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Reakce spotřebitelů na akce Agrární komory

17/04/07

Zdroj: AK ČR

Dobrý den pane Velebo, velmi mne zaujala akce českých zemědělců versus rakouský Interspar, informovala jsem se o okolnostech a viděla jsem reakci novinářů a běžných občanů. Jsem šokovaná, jak nízká solidarita lidí, jak malá profesionalita novinářů, jak velká omezenost tady je. Naprosto se zemědělci souhlasím a kdybych mohla, ráda bych jakkoliv pomohla.

Zemědělcům nezbývá než bojovat na co nejvyšší úrovni, nátlak  na hranicích a zároveň vysvětlování podstaty věci veřejnosti. My jako voliči můžeme napsat např. členům Zemědělského výboru Parlamentu ČR, nebo obrátit se na poslance Zemědělského výboru, i když si nedělám žádné iluze o jejich práci. Dozvěděla jsem se, že v polovině dubna se chystá další schůzka a jednání a že se jí mají účastnit také zástupci spotřebitelů. Možná jde jen o formální účast. Pokud však ne a vy máte možnost ovlivnit výběr těchto zástupců, chtěla bych vás upozornit na Sdružení na obranu spotřebitele (manžel je registrovaným členem tohoto sdružení), respektive na jeho předsedkyni Ivanu Pickovou. Jedná se o nejrespektovanější a největší sdružení tohoto druhu u nás. Sdružení by se mohlo vyjádřit k věci mnohem fundovaněji a v širších souvislostech než to udělali náhodně zvolení nakupující na kameru televize ve večerních zprávách, takto neinformovaní až natvrdlí spoluobčané by neměli být formálním hlasem za všechny spotřebitele.

Pokud byste měl zájem, můžeme navrhnout ve sdružení, že vypracujeme ve spolupráci s předsednictvem pro novináře či formální stanovisko, nebo můžeme vyslat na schůzku zástupce. Byla bych ráda, kdybychom vás mohli jakkoliv podpořit, jde o společnou věc.