KIS Ústecký kraj
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Agrární ples roztančil Žofín

20/02/07

Zdroj: AK ČR

V krásné atmosféře paláce Žofín na Slovanském ostrově se konal v pátek 9. února již šestý agrární ples. I když souběžně na náměstí Míru v Praze v dalším nádherném prostředí bývalého Domu železničářů plesali myslivci z celé České republiky, ani jeden bál necítil újmu.

Někteří jedinci dokonce přejížděli z plesu na ples a okusili trochu radosti a veselí tam i onde. Možná, že si i domu z obou míst odnesli něco z bohaté nabídky tombol. Zatímco na náměstí Míru se rozdávala hlavně zvěřina, na Žofíně uzení sumci, selata, ale i zahradní technika, pytle krmiva pro psy a nebo jablíčka, cibule a něco z lesáckých doplňků. Každý druhý z návštěvníků vyhrával a tančilo se hluboko přes půlnoc.
Ples zahajoval spolu s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem prezident Agrární komory ČR Jan Veleba. Účastníky celým večerem provázela zpěvačka, herečka a především televizní moderátorka Michaela Dolinová.