Informační centrum pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje
kr-ustecky.cz
www.kr-ustecky.czwww.mze.cz

Navigace
Aktuality
Společná zemědělská politika po roce 2020
Informační podpory poradenského systému MZe
Národní a evropské podpory
Jednotná žádost
Informační podpory transferu poznatků vědy a výzkumu do praxe
Odborné a výukové materiály
Semináře a workshopy
Konzultační dny
Podpora středoškolského a odborného vzdělávání
Střední zemědělské školy v kraji
Informační podpory produktů resortní povahy
Rozvoj zemědělství a venkovského prostoru
Ochrana spotřebitelů (bezpečnost potravin)
Informace o zemědělské prvovýrobě
Zemědělství
Včelařství
Soutěže potravinářů Ústeckého kraje
Agrární komora ČR
Legislativa
Lesnictví
Veterinární správa
Životní prostředí
Zpravodaje
OAK Most
Informace o nás
Mapa serveru

Uživatelský přístup
  Uživatel:
  Heslo:
 registrovaný uživatel

Přehled e-mailem
  E-mail:

Anketa
O této webové stránce jsem se dozvěděl/a
Počet hlasů : 118457

Web informace
Dnes : st - 18.9.2019
Svátek má : Kryštof
Kontaktní email
Nastavit jako titulní stránku
Přidat mezi oblíbené stránky


Chomutovský veletrh TECHNODAYS lákal mládež na technické a řemeslné obory
Poslat článek emailem Vytisknout článek Článek : 142427 ; Vydáno : 10.5. 2018 ; Jiný autor : viz. zdroj
Zdroj: www.kr-ustecky.cz

 

 

td
Okresní hospodářská komora v Chomutově uspořádala ve dnech 26. – 28. dubna 2018 v Městském divadle v Chomutově ve spolupráci s KULTUROU A SPORT Chomutov s.r.o. již 6. ročník veletrhu TECHNODAYS. Hlavním cílem prezentačního veletrhu je motivovat nejen žáky středních a základních škol, ale i rodiče a širokou veřejnost, ke studiu technických a řemeslných oborů, jejichž studium zajistí bezproblémové profesní uplatnění v regionu.
 

 
 

Záštitu nad letošním ročníkem veletrhu TECHNODAYS převzali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Akce, jejímiž hlavními partnery byli statutární město Chomutov a společnost PULS Investiční, se uskutečnila za podpory města Kadaň, města Jirkov, obce Březno a ve spolupráci s Hospodářskou a sociální radou Chomutovska a řadou dalších partnerů, mezi nimiž byly i Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje a projekt RE:START Ústeckého kraje.

Úvodního slova při slavnostním zahájení veletrhu se ujali místopředseda OHK v Chomutově Jiří Dostál, primátor statutárního města Chomutov Marek Hrabáč, viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková, koordinátorka česko-saských vztahů Industrie- und Handelskammer Chemnitz Michaela Holá, ředitelka regionální kanceláře CzechInvest Alena Hájková a Ladislav Drlý, radní Ústeckého kraje, předseda Hospodářské a sociální rady Chomutovska.

Při zahájení veletrhu TECHNODAYS byl následně slavnostně podepsán Dodatek Memoranda o spolupráci mezi Hospodářskou a sociální radou Chomutovska, Podkrušnohorským zooparkem Chomutov, Krajskou majetkovou p.o. – Statek Kadaň – Jezerka, Střední školou technickou, gastronomickou a automobilní Chomutov p.o., Výzkumným ústavem rostlinné výroby – stanice Chomutov, Městskými Lesy Chomutov a Obchodní akademií a Střední odbornou školou zemědělskou a ekologickou p.o. Žatec. Účelem memoranda je udržení a rozvoj zemědělských a zahradnických oborů s cílem zachování životního prostředí, zajištění trvale udržitelného polyfunkčního rozvoje měst a venkova na trvale udržitelném zemědělství, zahradnictví a lesním hospodářství v integraci se zvýšením zájmu žáků o zemědělské a zahradnické obory.

Na letošním ročníku veletrhu se představilo více než 40 vystavovatelů. Nechyběly mezi nimi společnosti z průmyslové zóny Triangle, například HITACHI Automotive Systems Czech, KISWIRE Cord Czech, Nexen Tire Europe, Solar Turbines EAME a Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems. Veletrhu se zúčastnily též Severočeské doly, Unipetrol - výzkumně vzdělávací centrum UniCRE a střední školy z Chomutova a Kadaně.

Po celou dobu konání veletrhu byl připraven bohatý doprovodný program. Ve čtvrtek 26. dubna 2018 měli účastníci možnost zúčastnit se Kulatého stolu na téma Zaměstnávání cizinců ve firmách, který připravila OHK v Chomutově a Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Kulatého stolu se účastnili zástupci podnikatelské sféry, měst a obcí našeho regionu.

Ve čtvrtek 26. dubna a pátek 27. dubna využili žáci středních škol pestré nabídky zajímavých přednášek vysokých škol, a to Fakulty dopravní při ČVUT, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, Západočeské univerzity v Plzni a UniCRE výzkumně vzdělávacího centra. V pátek dopoledne se uskutečnil Projektový den – hra pro žáky základních škol. Jednotlivci z pětičlenných týmů z jednotlivých základních škol si mezi sebou rozdělili reálné funkce ve firmě a měli za úkol vzájemnou komunikací rozběhnout chod firmy. V rámci hry čelili reálným situacím, které se běžně odehrávají na trhu a v běhu firmy (rozbitý stroj, špatná investice do výroby, podcenění reklamy). V průběhu řídili chod firmy a zároveň manuálně montovali robota. Projektový den měl u žáků veliký úspěch.

V sobotu 28. dubna 2018 byl pro návštěvníky připraven i venkovní bohatý doprovodný program ve staročeském stylu pro děti i dospělé. O dobrou náladu se postarala široká nabídka zapomenutých her, ukázky dobových řemesel, kejklíři, staročeská kapela či medvědář.

Sobota také patřila vyhlášení odborných soutěží. Ředitelka OHK v Chomutově Ivana Košanová a zástupce SŠ technické, gastronomické a automobilní Jiří Mladý společně vyhlásili výsledky odborných soutěží Svařování kovů a Obráběč kovů. V soutěži Svařování kovů se na 1. místě umístil Martin Keprta z OA a SOŠ gen. F. Fajtla Louny, na 2. místě Karel Minařík ze SŠ TGA Chomutov a na 3. místě Karel Myšička ze SŠ TGA Chomutov. V soutěži Obráběč kovů patří 1. místo Tomáši Rulfovi ze SŠ TGA Chomutov, 2. místo Lukáši Doxanskému ze SŠ TGA Chomutov a 3. místo Filipu Lacinovi ze SŠ stavební a strojní Teplice. Všichni výherci si odnesli hodnotné věcné ceny, které do soutěží věnovaly společnosti Beinbauer Automotive GmbH& Co. KG, Eaton Industries s.r.o., KUKA Automation ČR s.r.o., Nexen Tire Europe s.r.o., ZF Electronics Klášterec s.r.o.

Všichni návštěvníci veletrhu z řad žáků základních a středních škol měli možnost zúčastnit se Znalostního kvízu a odnést si z veletrhu hodnotné věcné ceny. Vylosovaným výhercům, kteří správně zodpověděli všechny kvízové otázky, věnovali krásné ceny partneři veletrhu.

Letošní ročník veletrhu Technodays se těšil po všechny tři dny vysokému zájmu jak o prezentace společností ve vnitřních prostorách divadla tak i o prezentace ve venkovních stáncích. Nabídka více než čtyřicítky vystavovatelů přilákala žáky středních i základních škol, rodiny s dětmi, širokou veřejnost i z řad nezaměstnaných, osob toužících po změně zaměstnání nebo oboru, maminek končících mateřskou dovolenou a hledajících uplatnění. Vystavovatelé využili prezentaci zároveň i k náboru nových zaměstnanců a tak mnoho návštěvníků odcházelo se sjednaným termínem pohovoru na personálních odděleních.

Okresní hospodářská komora v Chomutově děkuje všem vystavovatelům za důvěru, návštěvníkům za neustále se zvyšující přízeň a návštěvnost veletrhu, a zároveň všem partnerům a sponzorům akce, bez nichž by tato již celorepublikově známá akce nevznikla a díky nimž bylo umožněno v tak velkém rozsahu akci realizovat. Jsou jimi Ústecký kraj, statutární město Chomutov, město Kadaň, město Jirkov a další subjekty. Podrobné informace k letošnímu ročníku naleznete na www.technodays.cz.  

Zdroj: OHK Chomutov

Odkaz: https://www.kr-ustecky.cz/chomutovsky-veletrh-technodays-lakal-mladez-na-technicke-a-remeslne-obory/d-1723766


Aplikace
Agronavigátor Set

Kalendář akcí
Předchozí měsíc září 2019 Přístí měsíc
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Dnešní články
Projekt "Cesta za poznáním uhlí aneb Uhelná maturita"
Odstartoval 4. ročník úspěšného projektu "Uhelná maturita"
Škola na farmě - pozvánka
Informace z porady OAK, KAK a RAK, která se konala v Šiklově mlýně 30.-31.5.2018

Zprávy z Ministerstva zemědělství - květen 2018

Kulatý stůl k zemědělskému školství
www.kr-ustecky.cz">Chomutovský veletrh TECHNODAYS lákal mládež na technické a řemeslné obory
Ministr zemědělství Milek: Generační obměna v zemědělství je nutností, školy musí být pro studenty atraktivnější
Otevření učebny "DNT" v Mostě
Projekt Cesta za poznáním uhlí aneb Uhelná maturita

Nejčtenější články
Současné potřeby zemědělských podniků na trhu práce
Příspěvek k hledání optimálního rozměru resortního školství
Ministerstvo zemědělství se stará o budoucí zemědělce. Na jejich vzdělání přispěje ročně 50 miliony korun

Celostátní soutěž odborných dovedností žáků středních škol oboru vzdělání
Opravář zemědělských strojů

www.chytrehlavy.cz">

Grantový program Chytré hlavy pro Sever zná svého vítěze

Česká akademie zemědělských věd
Zemědělské školství dostane od Ministerstva ještě letos nové moderní traktory a simulátory zemědělské techniky
Novela zákona o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)
Ministr Jurečka: Je důležité motivovat žáky ke studiu zemědělství a lesnictví a zajistit kvalitní odbornou výuku
Asociace krajů podporuje zemědělce

Navštivte také
Zobrazit předchozí počet záznamů : 9 Zobrazit následující
Státní zemědělský intervenční fond

Státní zemědělský intervenční fond
ÚZEI

ÚZEI
MZe ČR

MZe ČR
Kraj Ústecký

Kraj Ústecký
APIC AK

APIC AK
STÁTNÍ ROSTLINOLÉKAŘSKÁ SPRÁVA

STÁTNÍ ROSTLINOLÉKAŘSKÁ SPRÁVA
Konopářský svaz

Konopářský svaz
ÚHUL

ÚHUL
Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad

Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad